Spotkanie z nestorem Adwokatury

W czwartek 5 listopada, w sali im. Krajewskiego w ORA w Warszawie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z nestorami warszawskiej adwokatury.

Tym razem spotkanie miało szczególny charakter, bowiem gościem pierwszego spotkania był adwokat Czesław Jaworski, były prezes NRA w latach 1995-2001.

Trudno w kilku zdaniach oddać atmosferę spotkania. Sala była pełna. Najpierw przypomniano piękny życiorys mecenasa Jaworskiego, po czym prowadzący spotkanie Dziekan ORA w Warszawie adw. Paweł Rybiński zadawał liczne pytania.

Sam gość żartował, że trudno uwierzyć, że to jego życiorys… Przytaczano różne opowieści o cenionych adwokatach z którymi mecenas Jaworski miał możliwość pracować i od nich się uczyć. Były anegdoty i wspomnienia. Gość nie szczędził ciepłych słów podziękowania dla swojej żony, dzięki której wsparciu udało mu się poświęcić pracy zawodowej i samorządowej. Po spotkaniu Mecenas Jaworski otrzymał owacje na stojąco.

W tym momencie przypomniałem sobie scenę z filmu „Piękny umysł”, gdzie John Nash w czytelni uniwersytetu otrzymuje wyrazy uznania od środowiska akademickiego. Wszyscy kolejno podchodzili i wręczali mu swoje pióra w dowód uznania dla jego dorobku. Mam wrażenie, że właśnie takim spotkaniem my, jako środowisko adwokackie uhonorowaliśmy mecenasa Jaworskiego…

Szczegółową relację ze spotkania można znaleźć na tej stronie - miłej lektury!

 

Category(s): Bez kategorii

Comments are closed.