Nowa siedziba Radomskiej Izby Adwokackiej

W piątek, 13 maja w Radomiu uczestniczyłem w uroczystości otwarcia nowej siedziby Izby Adwokackiej przy ul. Młynarskiej 10 w Radomiu.

Uroczystość zgromadziła prawie całe Prezydium NRA, prezesów Sądów Rejonowego i Okręgowego w Radomiu, Prezydenta miasta Radomia i przewodniczącego delegatury WSA w Radomiu. Przybyli przedstawiciele samorządu lekarskiego oraz lokalnej loży Business Centre Club.

Naturalne gospodarzem uroczystości był Dziekan OORA w Radomiu adw. Borysław Szlanta, który przywitał gości i w emocjonalnym przemówieniu opowiedział o zrealizowaniu jego marzenia, aby Izba Adwokacka w Radomiu doczekała się nowej i funkcjonalnej siedziby. Gromkie oklaski dla Pana Dziekana wyraziły uznanie zebranych dla jego wysiłków.

Następnie przemówił prezes NRA adw. Andrzej Zwara a następnie głos zabrał adw. Jacek Trela – wiceprezes NRA, który na zakończenie swojego wystąpienia wręczył Dziekanowi Szlancie upominek od Naczelnej Rady Adwokackiej – litografię z wizerunkiem Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie.

Nowa siedziba w pełni spełnia oczekiwania środowiska. Piękna, przestronna sala będzie miejscem wielu uroczystości w Izbie Radomskiej. Funkcjonalny rozkład pomieszczeń biura z pewnością ułatwi funkcjonowanie Rady.

Niewątpliwie nowe siedziby w mniejszych izbach stają się wizytówką środowiska adwokackiego i mogą stanowić doskonałe miejsce dla utrzymywania kontaktów zarówno wewnątrzśrodowiskowych jak i sprzyjają kontaktom z lokalnymi instytucjami.

W tym miejscu gratuluję Dziekanowi Borysławowi Szlancie sukcesu i życzę całej Radzie dalszych osiągnięć.

Category(s): Bez kategorii

Comments are closed.