Nadchodzą wybory w Warszawskiej Izbie Adwokackiej…

Nie sposób nie dostrzec atmosfery wyborczej przed sobotnim Zgromadzeniem Izby Adwokackiej w Warszawie.

Pojawiają się kolejni  kandydaci, sporo nowych nazwisk. Ludzie młodzi, deklarujący pełne zaangażowanie i ochotę od pracy samorządowej. Takie deklaracje mnie oczywiście cieszą, od dawna przecież twierdzę, że w Warszawie potrzebne są zmiany, nowa siła i zwiększony wysiłek na rzecz pracy w samorządzie. Niektóre z tych nazwisk są mi bardzo dobrze znane. To ludzie aktywni, zaangażowani w sprawy adwokatury i pełni energii.

Młodzi Koledzy pokazują nowe pomysły,  organizują się i proponują szereg działań mających poprawić sytuację w warszawskiej izbie.  Niestety, problemy narastają i pracy będzie dużo. Chciałbym, aby nowe władze warszawskiej palestry jakie wybierze w sobotę Zgromadzenie Izby miały silną motywacje do pracy, zapał, energię i wiarę w to, że zgoda buduje a niezgoda rujnuje.

Ostanie lata to narastające konflikty. Zupełnie niepotrzebnie. Przecież jako adwokaci wszyscy powinniśmy mieć zdolność do budowania, godzenia i jednoczenia a nie szukania podziałów w miejsce zgody.

Bardzo mnie cieszy, że najliczniejsza grupa młodszych PT Koleżanek i Kolegów #odNowa zaprezentowała wyczerpujący program. Założenia są ambitne, ale wychodzę z założenia, że realizacja choćby części postulatów znacząco poprawiłaby sytuację w Izbie, a tego wszyscy oczekują.  Bardzo mnie też cieszy fakt, iż część postulatów grupy #odNowa jest tożsamych z postulatami jakie 3 lata temu formułowałem podczas mojej kampanii na Dziekana w 2013 roku.

Mocno im zatem kibicuję i deklaruję wsparcie. Powodzenia!

Bartosz Grohman

Category(s): Bez kategorii

Comments are closed.